O firmě ASSA ABLOY

Vlastníkem značky FAB je v současnosti společnost ASSA ABLOY, přední světový výrobce a dodavatel komplexního řešení uzamykacích dveřních systémů. Společnost ASSA ABLOY vznikla před více než 15 lety ze zhruba sto padesáti akvizic různých společností v rámci celého světa. FAB se stal členem této globální skupiny v roce 1997. Kromě obchodní jednotky sídlící v Praze patří do skupiny ASSA ABLOY Czech & Slovakia také tři výrobní závody, které vyrábějí produkty pod značkou FAB.

Výrobní závod v Rychnově nad Kněžnou vyrábí cylindrické vložky, visací, přídavné, nábytkové a průmyslové zámky, klíče včetně polotovarů, bezpečnostní závory a systémy generálního a hlavního klíče (SGHK). V rychnovském závodě se nevyrábí pouze výrobky značky FAB, ale i produkty dalších značek skupiny - italský Corbin, dánské RUKO, francouzký Vachette či německé IKON.

Továrna ročně produkuje 7 miliónů cylindrických vložek takřka do celé Evropy a je majitelem velkého množství patentově chráněných řešení, jež neustále zvyšují bezpečnostní standardy. Právě obrovské zkušenosti a vysoká profesionalita rychnovského týmu učinily z tohoto závodu vývojové a výrobní centrum pro evropskou část skupiny ASSA ABLOY.

V roce 2011 přibyl do skupiny ASSA ABLOY výrobní závod BERA v Loukovicích u Třebíče, který už od roku 1992 vyráběl otevírače dveří, samozamykací zámky, motorové zámky a kování. V květnu 2014 zanikla značka BERA, výroba byla přesunuta do výrobního závodu ASSA ABLOY v Rychnově nad Kněžnou a odtud se v současné době výrobky vyváží pod značkou FAB do celé Evropy.

 

FOTOGALERIE