Rady a inspirace

Darujte pod stromeček bezpečí

Vánoční čas se neúprosně blíží a spolu s ním i uvažování, čím letos potěšit své blízké. Ještě než se začnete vážně zabývat ponožkami, župany a parfémy, zkuste načerpat inspiraci na eshopu FAB.

Dárek pro ženy – osobní trezor

Mini Pink_2_High res

Ruku na srdce, kdo z nás někdy nechtěl mít svůj vlastní trezor? Zvláště dámy si s malým růžovým boxem mohou být jisté, že na jejich šperky se nikdo ani křivě nepodívá. Ale i pánové třeba mají své nespecifikované „poklady“, po kterých nikomu nic není… taková ocelová krabice s číselníkem se může hodit vždy. Komu se nechce investovat do obřích skříní, má nyní možnost pořídit si malý osobní trezor za rozumnou cenu. K dispozici je růžová, černá a modrá verze, takže opevněná schovávačka může i ladit s pokojem. Trezor má programovatelnou klávesnici, dva bezpečnostní klíče (pro případ, že zapomenete kód) a šrouby k uchycení do zdi, které jsou již součástí balení.

 

Dárek pro děti – visací zámek, který má styl

Heart padlock-1-HR.jpg@p0x0-q85-M482x153-FrameNumber(1)

Yale football padlock-HRKonec nudy u školních skříněk. Místo pořizování fádních, standardních „visaček“ můžete vzbudit nejeden tázavý pohled zámkem ve tvaru fotbalového míče, růžového srdíčka nebo stříbrné kapsle, která vypadá jako ze sci-fi filmu. Všechno, co musí vaše ratolest držet pod zámkem, ať už ve škole, nebo doma, ochrání tento visací zámek zcela spolehlivě. Navíc není potřeba se strachovat o klíče – tyto zámky fungují na číselnou kombinaci, kterou si stačí zapamatovat.

 

Dárek pro muže – špionážní kukátko

Standard DDV highNecháváte svůj byt či dům často bez dohledu a rádi byste věděli, kdo se k vám kdy dobýval? Pořiďte si praktického „malého Velkého bratra“ přímo do vašich dveří. Elektronické kukátko funguje zcela stejně, jako to obyčejné, jenže navíc vyfotí každého, kdo u vás zazvoní, a záznam uloží na běžnou SD kartu. Své zápraží tak můžete kontrolovat i zpětně. Kamerka je navíc vybavena nočním viděním, takže vás nic nezaskočí ani v noci. Dění přede dveřmi navíc hned vidíte na malé obrazovce, což je praktické i pro případy, že doma zůstane samotné dítě. Instalace kukátka je nenáročná a celý přístroj běží na dvě tužkové baterie.

 

Dárek pro celou rodinu – bezpečnostní vložka

12_PB_1000U4BDNs_29 35_10615

Cylindrická vložka vypadá jako vcelku nezajímavý kus kovu, ale opak je pravdou. Právě ona je totiž nejdůležitější obranou před nejrůznějšími nenechavci – a pokud jedna vložka „drží stráž“ třeba už desítky let, je jasné, že nestíhá dobu a zlodějská páčidla a vrtáky s ní udělají krátký proces. Ne tak s „tisícovkou“. Ta je vyrobená z pevné oceli, odolná i proti vytržení bumpingu a fungovat na ni nebude ani planžeta. Samozřejmostí je bezpečnostní karta proti kopírování klíčů FAB1000 je takový malý terminátor, kterého není radno podceňovat.

 

Dárek pro prarodiče – přídavné zámky

Přídavný_zámek_Y2T_N_9539Přemýšlíte, co by mohlo udělat radost třeba starším členům rodiny? Nebo máte za to, že jeden zámek prostě nestačí? Porozhlédněte se po přídavném zámku! K mání je několik druhů – klasické a osvědčené dveřní řetízky (neocenitelné při vyjednávání s otravnými prodejci), modely s otočným „knoflíkem v několika provedeních nebo rovnou masivní ocelové závory.